Mašinski fakultet u ZeniciUdruženje održavalaca BiH 20-21 novembar 2020, Zenica, BiH

November 20-21 2020, Zenica, B&H
Odrzavanje - Maintenance
Zenica
 
 Finalni program konferencije
1
Početna stranica
1
Finalni program
1
Poziv autorima i učesnicima
1
Tematika konferencije
1
Značajni datumi
1
Organizatori
1
Vrijeme i mjesto održavanja
1
Kotizacija
1
Fotografije 2016
1
Fotografije 2014
1
Fotografije 2012
1
Fotografije 2010
1
Kontakt
1
Zbornici radova
1

PROGRAM KONFERENCIJE
Download PDF

ČETVRTAK 19. novembar
18.00 - 19.00 Registracija učesnika (Mašinski fakultet UNZE)
19.00 - 20.00 Piće dobrodošlice
PETAK 20. novembar
09.00 - 10.00 Registracija učesnika (čitaonica Instituta i on-line)
10.00 - 10.15 Otvaranje Skupa
10.15 - 11.30 Uvodni referati
11.30 - 12.00 Kafe pauza
12.00 - 13.15 Sekcija 1 – Prezentacija radova
13.15 - 13.30 Kafe pauza
13.30 - 14.30 Sekcija 2 – Prezentacija radova
14.30 - 15.30 Pauza za ručak
15.30 - 16.30 Sekcija 3 – Prezentacija radova
16.30 - 16.45 Kafe pauza
16.45 - 17.45 Sekcija 4 – Prezentacija radova
17.45 - 18.00 Zatvaranje radnog dijela i zaključci
*****Paralelno sa radom sekcija održaće se okrugli stol (Multimedijalni centar MMC)
12.00 – 14.00 Okrugli sto na temu „POTENCIJALI I MOGUĆNOSTI ZA DUALNO OBRAZOVANJE INŽENJERA U OBLASTI ODRŽAVANJA“ (učesnici ERASMUS+ projekta DUALSCI) – paralelno sa radom sekcija
SUBOTA 21. novembar
10.00 – 12.00 Okrugli sto sa učesnicima konferencije izvan UNZE o potencijalnim mogućnostima projektne saradnje u domenima nastave i NIR-a sa Mašinskim fakultetom UNZE i predstavljanje novih infrastrukturnih i istraživačkih potencijala MF UNZE (Sala za sjednice MF UNZE)
12.00 – 12.30 Zaključci konferencije i zatvaranje

RASPORED PREZENTACIJA
PETAK 20. novembar
10.00 - 11.30
Otvaranje Skupa
Uvodni referati
Predsjedavajući: Dr. D. Petković
  1. NATO KODIFIKACIONI SISTEM KAO GLOBALNI ALAT ZA NABAVKU REZERVNIH DIJELOVA
    Marinko Aleksić (Montenegro)
  2. POUZDANOST I ŽIVOTNI CIKLUS KORISNIČKE MREŽNE OPREME ZA PRUŽANJE TELEKOMUNIKACIJSKIH USLUGA
    Ivan Grgurević, Ivan Jovović, Mateja Jasak, Allen Brodarić (Croatia)
PETAK 20. novembar
12.00 - 13.15
SEKCIJA 1 – Prezentacija radova
Predsjedavajući: Dr. F. Klisura, Dr. S. Jašarević
  1. DETEKCIJA PARAZITNE POTROŠNJE ELEKTRO SUSTAVA OSOBNOG AUTOMOBILA
    Leonard Balukčić, Hrvoje Glavaš, Držislav Vidaković (Croatia)
  2. REKONSTRUKCIJA TOVARNOG SANDUKA DAMPERA CAT 777-D U CISTERNU ZA VODE
    Kasim Bajramović, Irfan Bajramović, Admir Muslija (Bosnia and Herzegovina)
  3. PREGLED I ODRŽAVANJE PUMPNOG AGREGATA FLYGT 2125.181
    Kasim Bajramović, Mustafa Hadžalić, Dino Tica (Bosnia and Herzegovina)
  4. MODELIRANJE I OPTIMIZACIJA ODRŽAVANJA
    Bogdan Marić, Vlado Medaković (Bosnia and Herzegovina)
  5. UTICAJ UVOĐENJA TEHNOLOGIJE ZATVORENOG LIVENJA NA KVALITET UGLJENIČNOG ČELIKA
    Aida Imamović, Fuad Klisura, Mirsada Oruč (Bosnia and Herzegovina)
  6. POTREBA I ZNAČAJ REVITALIZACIJE MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA ZA TRANSPORT TEČNIH ZAPALJIVIH MATERIJA
    Vojislav Krstić (Serbia)
  7. PRIMENE FLEET BAORD SISTEMA PRI ODRŽAVANJU I EKSPLOATACIJI MOTORNIH VOZILA
    Nikola Krstić (Serbia)
  8. UZROCI I MANIFESTACIJE OTKAZA MOTORA SUS I NAČINI NJIHOVOG OTKLANJANJA
    Vojislav Krstić (Serbia)
  9. MONTAŽA U DRVOPRERADI I PROIZVODNJI NAMJEŠTAJA
    Ismar Alagić (Bosnia and Herzegovina)
  10. PRIMJENA SMED-a U ODRŽAVANJU
    Ismar Alagić (Bosnia and Herzegovina)
  11. SISTEMI ZA UPRAVLJANJE TOKOM MATERIJALA I PRIMJERI PRIMJENE U INDUSTRIJI
    Ismar Alagić (Bosnia and Herzegovina)
PETAK 20. novembar
13.30 - 14.30
SEKCIJA 2 - Prezentacija radova
Predsjedavajući: Dr. M. Imamović, Dr. M. Hadžalić
  1. AKTUALIZACIJA
    Suad Sućeska (Bosnia and Herzegovina)
  2. UTICAJ VRSTE GORIVA I REŽIMA RADA NA IZDUVNU EMISIJU GLAVNOG BRODSKOG DIZEL MOTORA
    Sead Cvrk, Zdravko Božičković, Nikola Manojlović (Montengro, Bosnia and Herzegovina)
  3. MJERE PRIPREME I ODRŽAVANJA KOD IZGRADNJE I SANACIJA ZGRADA
    Aleksandar Jurić, Držislav Vidaković, Krunoslav Minažek, Ivan Damjanović (Croatia)
  4. ODRŽAVANJE OPREME U ORGANIZACIJI S LEAN POSLOVANJEM
    Držislav Vidaković, Matej Martić, Hrvoje Glavaš (Croatia)
  5. WHAT USERS SHOULD KNOW ABOUT ERP SYSTEMS MAINTENANCE?
    Dražena Gašpar (Bosnia and Herzegovina)
  6. REMONT ŠKOLSKOG BRODA JADRAN – STUDIJA SLUČAJA
    Aleksić Marinko, Sead Cvrk, Darko Petković (Montenegro, Bosnia and Herzegovina)
  7. SAVREMENA TEHNIKA I LJUDSKA PRAVA
    Faruk Kozić (Bosnia and Herzegovina)
  8. FORMIRANJE VIBRACIJSKOG SIGNALA I NJEGOVE OSOBINE KOJE ODREĐUJU NEISPRAVNOST
    Davorka Šaravanja, Darko Petković (Bosnia and Herzegovina)
  9. CONTINUOUS ANALOG MONITORING OF HYDRAULIC RETURN-LINE FILTER PRESSURE
    Vito Tič, Darko Lovrec (Slovenia)
  10. DIJAGNOSTIKA STANJA I PRIJEDLOG MJERA SANACIJE DŽAMIJE TABAČICA U MOSTARU
    Faris Trešnjo, Azra Mahinić, Marko Ćećez, Amra Šarančić – Logo, Merima Šahinagić – Isović (Bosnia and Herzegovina)
PETAK 20. novembar
15.30 - 16.30
SEKCIJA 3 – Prezentacija radova
Predsjedavajući: Dr. Darko Petković, Dr. Marinko Aleksić
  1. DETERMINATION OF VALVE WEAR BASED ON CHARACTERISTICS MEASUREMENT
    Darko Lovrec, Vito Tič (Slovenia)
  2. INSTALACIJA I ODRŽAVANJE CLOUD SERVERA ZA BACKUP PODATAKA
    Pavelić Krešimir, Kurilj Krunoslav, Vidaković Držislav (Croatia)
  3. RIZICI, ZAHTJEVI I STANDARDI SA ASPEKTA SIGURNOSTI U ZAVARIVAČKIM PROCESIMA
    Emir Đulić (Bosnia and Herzegovina)
  4. RELIABILITY AND AVAILABILITY OF MECATRONIC SYSTEMS OF MOTOR VEHICLES
    Krstić Stefan, Krstić Nikola, Krstić Vojislav (Serbia)
  5. OUTSOURCING U ODRŽAVANJU – ISKUSTVA IZ DRVNE INDUSTRIJE BIH
    Sanin Hasanić, Emina Brkić, Amina Pandžo (Bosnia and Herzegovina)
  6. PRIMJENA PRINTANIH 3D MODELA U PROCESU LIVENJA REZERVNIH DIJELOVA
    Baručija Anel, Kačmarčik Josip, Hadžalić Mustafa Mujagić Derviš (Bosnia and Herzegovina)
  7. PERIODIČNI PREGLEDI, STATIČKO I DINAMIČKO PROBNO ISPITIVANJE DIZALICA
    Adnan Panjević (Bosnia and Herzegovina)
  8. PREDIKTIVNO ODRŽAVANJE PROCESNIH VENTILATORA VELIKIH SNAGA
    Safet Brdarević, Senad Alić, Sabahudin Jašarević (Bosnia and Herzegovina)
  9. POSTUPAK CENTRIRANJA PROCESNIH VENTILATORA
    Safet Brdarević, Senad Alić, Đemil Lušija (Bosnia and Herzegovina)
  10. PRIMJENA FREKVENTNIH PRETVARAČA U RUKOVANJU I ODRŽAVANJU ISTOVARNIH STANICA – VIPER
    Senad Alić , Senad Džidić, Emir Đulić (Bosnia and Herzegovina)
PETAK 20. novembar
16.45 – 17.45
SEKCIJA 4 – Prezentacija radova
Predsjedavajući: Dr. Fuad Hadžikadunić, Dr. Kasim Bajramović
  1. UTICAJ METEOROLOŠKIH USLOVA NA KONCENTRACIJE SO2 U ZRAKU ZENIČKE KOTLINE
    Vehid Birdahić, Nusret Imamović, Šefket Goletić (Bosnia and Herzegovina)
  2. METODOLOGIJA REALIZACIJE REMONTNIH AKTIVNOSTI PREMA PRINCIPIMA PROJEKTNOG MENADŽMENTA
    Emir Đulić, Mustafa Imamović (Bosnia and Herzegovina)
  3. PRIMJENA SCHUBERTOVE FUNKCIONALNO-INDIKATORSKE METODE ZA
    ODREĐIVANJE USPJEŠNOSTI ODRŽAVANJA
    Tarik Karalić, Sabahudin Jašarević (Bosnia and Herzegovina)
  4. ODRŽAVANJE GRAĐEVINSKIH OBJEKATA U INDUSTRIJI
    Mustafa Imamović, Fuad Hadžikadunić, Emir Đulić (Bosnia and Herzegovina)
  5. ISTRAŽIVANJE MOGUĆNOSTI ZBRINJAVANJA ISKORIŠTENIH ULJNIH FILTERA NA PODRUČJU ZENIČKO-DOBOJSKOG KANTONA
    Muvedet Šišić, Vehid Birdahić, Nusret Imamović, Šefket Goletić (Bosnia and Herzegovina)
  6. KONSTRUKCIJA ULAZNE HAUBE FILTERA ZA PREČIŠĆAVANJE PLINOVA
    Nedeljko Vukojević, Muamer Terzić, Hasan Halilović, Nedeljko Babić (Bosnia and Herzegovina)
  7. TRENDOVI U ORGANIZACIJI SISTEMA ODRŽAVANJA U PREDUZEĆIMA DRVNE INDUSTRIJE U BIH
    Alan Lisica (Bosnia and Herzegovina)
  8. TEHNIČKA REGULATIVA I ODRŽAVANJE OPREME POD PRITISKOM
    Zlatan Ištvanić, Tintor Vukašin (Bosnia and Herzegovina)
  9. TEHNIČKA DIJAGNOSTIKA DIZALIČNIH SISTEMA U KONTEKSTU ODRŽAVANJA PREMA EVROPSKIM STANDARDIMA
    Amel Tuka, Fuad Hadžikadunić, Elvir Halilčević, Admir Muslija (Bosnia and Herzegovina)